2011/12 | Kup BiH | Osmina finala
28.09.2011.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 800

3:0

Fudbaleri i navijači Sarajeva su teško mogli zamisliti bolji početak utakmice obzirom da je bordo tim već u prvoj minuti stigao do prednosti od 1:0, kada Adin Džafić koristi poklon gostujuće odbrane i postiže vodeći pogodak. Rano vodstvo dalo je krila fudbalerima Sarajeva koji su već u 15. minuti udvostručili prednost. Kenan Handžić je oboren u šesnaestercu gostiju pa sudija Dominković pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator jedanaesterca je Damir Kojašević.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a sve dileme oko pobjednika riješene su u 65. minuti kada Emir Obuća kažnjava grešku iskusnog golmana Tripića i postiže pogodak za konačnih 3:0, te dovodi Sarajevo na prag plasmana u četvrtfinale našeg najmasovnijeg takmičenja.