28.09.1947.
Šesti april | Posjeta: 8.000

Torpedo

2:0

Nakon što je u prvih šest kola novi sarajevski prvoligaš ostvario učinak od četiri remija i dva poraza, sedmo kolo i gostovanje Vardara na Marindvoru, bila je idealna prilika za prvu, historijsku pobjedu u Prvoj saveznoj ligi Jugoslavije.

Tim Slavka Zagorca se od prve minute tako i postavio na terenu, tražeći pobjedu, a ofanzivna igra se isplatila u 10. minuti kada Torpedo stiže do vodstva. Lav Mantula je izveo slobodan udarac sa strane i u šesnaestercu gostiju pronašao Suada Švraku koji preciznim udarcem glavom pogađa za 1:0. Uslijedio je period mirnije igre, a onda dvije minute prije odlaska na odmor Torpedo stiže do novog pogotka. Još jednom je akcija Sarajlija krenula od slobodnog udarca Mantule, a lopta ovog puta dolazi na suprotnu stranu do Velislava Lazarevića koji efektnim volej udarcem matira nemoćnog Dimitrovskog za konačnih 2:0.