1984/85 | Prva savezna liga | 5. kolo
09.09.1984.
Koševo | Posjeta: 35.000

0:0

Peto kolo sezone 1984/85. donijelo je veliki sarajevski derbi. Lijepo vrijeme, ali i dobre igre oba tima, privukle su na Olimpijski stadion preko 35.000 navijača. Sarajevski rivali dočekali su ovaj 49. po redu ligaški derbi u gornjem dijelu tabele. Bordo tim je u prva četiri kola osvojio pet bodova, te je zauzimao šestu poziciju, dok su plavi sa Grbavice osvojili bod više, pa su derbi dočekali kao trećeplasirani na tabeli.

Fudbaleri ipak nisu ispunili očekivanja svojih navijača koji nisu mogli uživati u spektakularnim potezima i golovima. Sarajevo je svoju najbolju priliku propustilo preko Pašića u 48. minuti, kada je na centaršut Kapetanovića, sa pet metara šutirao pored gola, dok su gosti najbliži pogotku bili 12 minuta kasnije kada Bahtić pogađa prečku Đurkovićevog gola. Sarajevu u finišu utakmice nije pomogla ni prednost igrača više, nakon što je sudija Marjanović zbog psovanja isključio kapitena Željezničara Baždarevića, pa je meč okončan početnim rezultatom, 0:0.