1984/85 | Prva savezna liga | 11. kolo
04.11.1984.
Koševo | Posjeta: 4.000

2:1

Nakon trijumfa na gostovanju u Prištini u 10. kolu, tim Sarajeva se našao na visokoj drugoj poziciji, te je u sjajnoj atmosferi na Koševu dočekao ekipu Osijeka. Izabranici Boška Antića su od samog starta krenuli agresivno sa željom da upišu novi trijumf, a koševska publika nije dugo čekala na prvi pogodak.

Igrao se 16. minut susreta kada je Faruk Hadžibegić iskoristio pas Mehmeda Janjoša, te efektnim udarcem sa vrha šesnaesterca matirao gostujućeg golmana Davidovića za 1:0. Nakon vodećeg gola Sarajevo se opustilo, a gosti u 37. minuti umalo stižu do izjednačenja, kada jednu lošu reakciju golmana Đurkovića ispravlja Ferid Radeljaš i izbija loptu sa same gol-linije.

U finišu prvog poluvremena Sarajevo ponovo uspostavlja incijativu, a najljepši detalj meča dogodio se u 45. minuti kada kapiten Predrag Pašić šutira iz okreta volej udarcem sa 15 metara, ali loptu ispod same prečke vadi golman Davidović. I prve minute nastavka igre donijele su dominaciju Sarajeva, a najbolju priliku da poveća vodstvo propustio je Vladimir Petkovic, koji se u 50. minuti spetljao u šesnaestercu gostiju. Samo par minuta kasnije stiže kazna, kada se u gužvi pred golom Sarajeva najbolje snalazi Kukurić i donosi poravnanje svom timu.

Nakon izjednačujućeg gola Osijeka, krenula je ofanziva bordo tima, a takav pristup se isplatio u 72. minuti. Dragan Jakovljević je preciznim centaršutem sa desne strane pronašao usamljenog Predraga Pašića koji glavom trese mrežu gostiju za veliko slavlje domaćih navijača.

Sarajevo je tako stiglo do šeste prvenstvene pobjede, te je na najbolji način iskoristilo poraz Partizana u Skoplju i preuzelo lidersku poziciju na tabeli koju nije ispustilo do kraja prvenstva.