11.11.1984.
Čair | Posjeta: 5.000
Niš

0:4

Dvanaesto kolo Prve savezne lige donijelo je lideru na tabeli, ekipi Sarajeva, jedno od tradicionalno neugodnih gostovanja, na niškom Čairu. Prvo poluvrijeme donijelo je ravnopravnu igru oba rivala, a najbolju priliku za domaćine propustio je Beganović u 39. minuti, kada iz izgledne pozicije šutira visoko preko gola. Sarajevo je s druge strane, prvu izgledniju šansu iskoristilo i pretvorilo u vodstvo. Kapiten bordo tima, Predrag Pašić, se u posljednjoj minuti prvog poluvremena sjajno na desnoj strani oslobodio svog čuvara Grižića, a potom preciznim centaršutem pronašao usamljenog Senada Merdanovića na drugoj stativi koji pogađa za 0:1.

U drugih 45 minuta, na terenu je postojao samo jedan tim, Sarajevo. Bordo tim je u potpunosti kontrolisao utakmicu, te zasluženo stigao do ubjedljivog trijumfa. Sarajevo je u 61. minuti udvostručilo prednost kada se nakon jednog kornera u protivničkom šesnaestercu najbolje snalazi Husref Musemić koji glavom matira Gavrilovića za 0:2. Deset minuta kasnije, Sarajevo stiže i do trećeg gola. Predrag Pašić je prošao po lijevoj strani, ubacio do Merdanović koji se oslobađa svog čuvara i preciznim udarcem pogađa mrežu domaćina.

Tri minute prije kraja utakmice postavljen je konačan rezultat utakmice. Još jednom je akciju na lijevoj strani započeo najbolji igrač utakmice, Pašić, a nastavio Mirza Kapetanović. Njegov centaršut je samo kratko zaustavio Gavrilović, a nakon što je odbijena lopta stigla do Merdanovića, ovaj upošljava usamljenog Musemića kojem je preostao lakši dio posla, da zatrese praznu mrežu za potvrdu visokog trijumfa bordo tima.