1984/85 | Prva savezna liga | 22. kolo
17.03.1985.
Grbavica | Posjeta: 25.000

2:2

Ni kiša koja je cijeli dan padala u glavnom gradu BiH, nije omela simpatizere oba tima da do posljednjeg mjesta ispune Grbavicu, pa se na tribinama našlo oko 25.000 navijača.

Gradski rivali su uoči utakmice izvanredno stajali na tabeli. Sarajevo je bilo prvo sa 29 bodova na svom kontu, dok je Željezničar zauzimao treće mjesto sa pet bodova manje, pa je u ovom meču vidio svoju priliku da se eventualnom pobjedom uključi u borbu za šampionski naslov. Pobjedu je željelo i Sarajevo, jer nije bilo teško predvidjeti da će Hajduk u domaćem meču protiv Osijeka stići do trijumfa.

Već od samog starta, oba tima su krenula žestoko, a nakon osam minuta igre viđen je prvi pogodak na utakmici. Predrag Pašić je primio loptu na lijevom krilu, uputio se prema sredini terena, a onda se neočekivano odlučio na udarac desnom nogom, sa nekih 18 metara. Lopta je na putu do mreže zakačila Komšića, prevarila Škrbu i odsjela u njegovoj mreži za veliko slavlje navijača Sarajeva. U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Željezničar postiže pogodak, kada je nakon sjajne akcije Škore i Samardžije, napadaču domaćih Mihajloviću, preostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a nakon samo deset minuta igre u drugom poluvremenu, Željezničar uspijeva u potpunosti preokrenuti rezultat. Haris Škoro je u akciji koja je sličila na Pašićev gol, preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca pogodio Đurkovićevu mrežu i doveo svoj tim u vodstvo od 2:1. Nastalo je slavlje među simpatizerima domaćih, koje je trajalo petnaest minuta, jer toliko je trebalo bordo timu da stigne do izjednačenja. Centaršut najboljeg igrača utakmice, Pašića, sa desne strane, lijepo je pratio Dragan Jakovljević koji se našao usamljen na drugoj stativi, te mu nije bilo teško da loptu smjesti u mrežu i svom timu donese vrijedan bod.

Inače, ovaj meč sa Željezničarom, obilježila je jedna pomalo neobična situacija koja se desila početkom drugog poluvremena, kada je Dragan Božović napravio prekršaj, za koji je zaradio žuti karton. Ipak, u službenom zapisniku meča, stajalo je da je karton dobio Predrag Pašić, a uprkos protestima čelnika Sarajeva, zapisnik nije promijenjen. Problem je predstavljala činjenica da je to Pašiću bio drugi žuti karton, što je značilo da trener Boško Antić u narednom kolu, kada je na Koševu gostovao zahuktali Dinamo, neće moći računati na svog kapitena.