Osijek

2:2

Sarajevo

Izvještaj

Bordo je tim 28. kolo i gostovanje u Gradskom vrtu dočekao kao lider na tabeli. Za ekipu Sarajeva to je bilo šesto gostovanje u drugom dijelu sezone, a tim Boška Antića je još uvijek tražio prvu pobjedu izvan svog stadiona kako bi se dodatno učvrstio na liderskoj poziciji.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu i već nakon pet minuta igre stiglo do vodstva. Davor Jozić je izbacio jednu loptu sa svoje polovine do Predraga Pašića, koji sjajnim pasom pronalazi usamljenog Husrefa Musemića na drugoj strani terena, a centarfor bordo tima sa vrha šesnaesterca prebacuje loptu preko istrčalog golmana Davidovića za 0:1. Nakon vodećeg gola Sarajeva, Osijek je preuzeo terensku inicijativu, ali domaći fudbaleri nisu do kraja poluvremena uspjeli ozbiljnije ugroziti Miloša Đurkovića, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Sarajlija.

Uvodne minute nastavka utakmice pripale su Osječanima koji u 54. minuti stižu do izjednačenja. Kasalo se u solo prodoru oslobodio dvojice čuvara, a potom snažnim udarcem sa vrha šesnaesterca pogodio nebranjeni dio Đurkovićeve mreže za 1:1.

Do novog pogotka, Sarajevo stiže u 67. minuti kada nesporazum Kostića i Davidovića koristi kapiten Sarajeva Pašić koji glavom pogađa praznu mrežu domaćih. I kada je izgledalo da će Sarajevo stići do zlata vrijedne pobjede kojom bi iskoristilo kiks Hajduka na domaćem terenu da dodatno poveća prednost na tabeli, Osječani ipak stižu do izjednačenja. Pet minuta prije kraja utakmice, u jednoj gužvi u petercu Sarajeva najbolje se snalazi Kukurić koji odbijenu loptu od stativu posprema u Đurkovićevu mrežu za konačnih 2:2.