12.06.1985.
Bijeli Brijeg | Posjeta: 12.000
Mostar

2:2

Sezona 1984/85. ulazila je u svoju samu završnicu. Nakon trijumfa u Novom Sadu, bordo tim je uspio zadržati lidersku poziciju, te je posljednja četiri kola dočekao sa bodom više u odnosu na drugoplasirani Hajduk. Prva od četiri preostale prepreke za izabranike Boška Antića, bilo je gostovanje na stadionu pod Bijelim brijegom.

Prvih 45 minuta derbi susreta bh. rivala protekao je bez prevelikih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. Za razliku od nezanimljivog prvog poluvremena, drugi dio igre donio je uzbuđenja i ono najvažnije, golove. Sarajevo je već od samog starta drugog poluvremena krenulo agresivno prema golu domaćih, a takav pristup se isplatio u 50. minuti kada Predrag Pašić nakon prodora po lijevom krilu matira Envera Marića za 0:1. Deset minuta kasnije, tribina sa gostujućim navijačima je ponovo proključala. Akciju je na sredini terena započeo Pašić, na lijevom krilu nastavio Mirza Kapetanović koji preciznim centaršutem pronalazi Husrefa Musemića, a centarfor bordo tima u karakterističnom stilu glavom pogađa za 0:2.

Tek nakon drugog gola bordo tima bude se i domaći koji za samo dvije minute uspijevaju poravnati rezultat. Najprije je Bijedić u 68. minuti pogodio za 1:2, da bi samo minut kasnije Meho Kodro postavio konačnih 2:2. Sarajevo je tako u posljednja tri kola prvenstva ušlo sa kapitalnom prednošću od 2 boda u odnosu na splitske bijele.