1984/85 | Prva savezna liga | 32. kolo
16.06.1985.
Koševo | Posjeta: 8.000

3:0

Tri kola prije kraja sezone 1984/85. bordo tim je i dalje bio lider na tabeli, sa dva boda prednosti u odnosu na splitski Hajduk, pa se u duelu sa već otpisanom Iskrom očekivao lagan trijumf. Od prve minute ovog meča, Sarajevo je krenulo žestoko, kako i dolikuje ekipi koja pretenduje na šampionsku titulu. Šanse pred golom Bugojanaca su se redale kao na pokretnoj traci, a najbolje su imali Jakovljević i Musemić, ali rezultat se nije mijenjao.

Vodstvo Hajduka u duelu sa Slobodom, stvaralo je dodatni pritisak igračima Sarajeva, koji je napokon razbijen u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Vukičević je izveo korner sa desne strane, najviši u skoku je bio kapiten Pašić, koji preciznim udarcem trese Škarinu mrežu i to je bilo 1:0.

Petnaest minuta prije kraja utakmice, oko 8.000 navijača je napokon moglo odahnuti, Pašić je uputio dugu loptu u peterac gostiju, gdje je bio Musemić, koji preciznim udarcem desnom nogom matira Škaru i to je bilo 2:0. Konačan rezultat utakmice, postavio je najbolji igrač utakmice, Pašić. Bio je to najljepši detalj meča, kada je osam minuta prije kraja popularni Paja sa ivice šesnaesterca izveo slobodan udarac, te pogodio same rašlje gola gostiju za sjajnih 3:0.