Sarajevo

Sarajevo

5:2

Izvještaj

Sarajevo je u prva četiri kola, istina uz čak tri gostujuće utakmice, osvojilo samo pet bodova, pa je u duelu sa Čapljinom pobjeda bila jedina prihvatljiva opcija za tim Denijala Pirića.

Susret nije mogao bolje početi za Sarajevo, a pogotovo Krupinca, koji je za samo šest minuta uspio postići dva pogotka. Najprije je stoper Sarajeva i novopočeni reprezentativac BiH, u 3. minuti korner Amara Ferhatovića sa lijeve stranio pretvorio u pogodak za 1:0, da bi isto ponovio i tri minute kasnije, ali ovog puta nakon kornera Samira Dure sa druge strane.

Nakon furioznog starta domaćeg tima, bude se i gosti, te sredinom prvog poluvremena uspijevaju čak i postići pogodak, ali je isti poništen zbog ofsajda u kojem se našao Šunjić. On se bespotrebno aktivirao iz ofsajd pozicije i tako pokvario solo akciju svog saigrača Raguža, koji se prethodno oslobodio dvojice čuvara, te prošao čak i golmana Pintola. Pokušali su Čapljinci nakon toga i udarcem Obadića iz daljine, ali je Pintol bio siguran.

I kada se očekivao zvižduk sudije Bandića za kraj prvog poluvremena, Sarajevo je stiglo i do trećeg gola. Bila je to najljepša akcija bordo tima u prvom poluvremenu koju je na sredini terena započeo Zukić, a nastavio Ferhatović. Njegov centaršut sa lijeve strane loše je procijenio golman Marčeta, zaplivavši u prazno, pa lopta dolazi do Nermina Gogalića. On je najprije lijepo primio loptu, a potom šutirao, ali lopta pogađa stativu i odbija se do Adnana Osmanhodžića kojem je preosta lakši dio posla da pogodi praznu mrežu gostiju za konačan rezultat prvog dijela igre.

Iako je Sarajevo već nakon prvog poluvremena riješilo sve dileme oko pobjednika, navijači bordo tima su bili nezadovoljni partijom svojih ljubimaca, koje su skupa sa trenerom Pirićem ispratili zvižducima do svlačionice. Negodovanja navijača sa tribina, očito nisu mnogo utjecala na igrače Sarajeva, pa je i početak drugog poluvremena protekao u gotovo identičnom tonu kao i sam otvaranje susreta. Igrala se četvrta minuta nastavka kada je nakon kornera Ferhatovića, ponovo najsnalažljiviji u šesnaestercu bio Krupinac, koji je tako kompletirao svoj het-trik. Za razliku od prva dva gola, stoper bordo tima je ovog puta Marčetinu mrežu zatresao udarcem nogom.

U 56. minuti, Marčeta je ponovo morao vaditi loptu iz svoje mreže. Još jednom je akciju Sarajeva započeo Zukić, nakon čijeg pasa Osmanhodžić uspijeva izbjeći ofsajd zamku, a potom uposliti Edina Šaranovića koji sa samo pet metara pogađa za visokih 5:0. Novu priliku za Sarajevo imao je Osmanhodžić u 75. minuti, a potom i rezervista Nidal Ferhatović, pet minuta kasnije, nakon duplog pasa sa bratom Amarom, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Tek u posljednjih deset minuta, bude se i fudbaleri u plavim dresovima, te golovima Tošića u 81. i Raguža u 83. minuti uspijevaju barem donekle ublažiti težak poraz.