2006/07 | Premijer liga BiH | 1. kolo
05.08.2006.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 2.000

2:0

Nakon eliminacija predstavnika Andore, Rangersa, a uoči prve utakmice drugog pretkola Kupa UEFA protiv Rapida iz Bukurešta, Sarajevo je na otvorenju nove sezone Premijer lige na Koševu dočekalo Jedinstvo.

Bordo tim je već od samog starta utakmice krenuo otvoreno i napadački sa željom da što prije riješi pitanje pobjednika. Prvu priliku imao je Šaraba, čiji udarac iz slobodnog udarca u četvrtoj minuti zaustavlja Mujkić. Ubrzo potom uzvratili su i gosti, koji preko Vernesa Selimovića u 8. minuti pogađaju stativu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu, Sarajevo je propustilo u 31. minuti, kada udarac Veldina Muharemovića sa bijele tačke zaustavlja Mujkić, koji se tako iskupio za prethodno skrivljeni jedanaesterac nakon jednog starta nad Emirom Obućom.

Nastavak susreta donio je novi pritisak Sarajeva koje u 58. minuti napokon dolazi do vodstva. Samir Duro je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku je Ajdin Maksumić koji pogađa za 1:0. I nakon vodećeg gola, bordo tim je nastavio sa napadima, a sve dileme oko pobjednika riješene su šest minuta prije kraja. Ponovo je u glavnoj ulozi bio najbolji pojedinac susreta, Maksumić koji topovskim udarcem sa 30 metara matira Mujkića i postavlja konačnih 2:0. Sarajevo je do kraja moglo slaviti i ubjedljiviju pobjedu, a najbolju priliku propustio je mladi Adis Kapetanović koji je izašao sam pred Mujkića, ali ga nije uspio savladati.