Žepče

2:3

Sarajevo

Izvještaj

Nakon sjajnog starta sezone i pet pobjeda iz isto toliko mečeva u Premijer ligi BiH i Kupu UEFA, Sarajevo je nastavak pobjedničke serije tražilo na Gradskom stadionu u Žepču. Tim Husrefa Musemića je odlično otvorio susret i već u 15. minuti stigao do vodstva. Emir Obuca je prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas, a Ajdin Maksumić topovskim udarcem zakucao loptu pod prečku Trogrlićevog gola za 0:1. Samo deset minuta kasnije, Sarajevo dolazi do novog gola. Ponovo je Obuća neuhvatljiv za svog čuvara, a njegov centaršut u gol pretvara Marinko Mačkić.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo osam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno bordo timu da dođe do novog gola. Najbolji igrač utakmice, Obuća, još jednom je u ulozi asistenta, a njegov pas u pogodak pretvara Samir Duro. Opuštanje zbog visokog vodstva, ali i činjenice da su misli fudbalera Sarajeva već bili u Bukureštu na revanš susretu Kup UEFA sa Rapidom, zamalo su kaznili domaćini koji su golovima Džidića u 55. i 78. minuti uspjeli da smanje na 2:3, ali snage za potpuni povratak u susret nisu imali, te je Sarajevo upisalo i šestu uzastopnu pobjedu u sezoni.