21.10.2006.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 7.000

2:1

Deseto kolo sezone 2006/07. donijelo je veliki derbi Sarajeva i Veleža, prvi nakon tri godine koliko je mostarski tim proveo u Prvoj ligi FBiH. Duel starih rivala, ali i sjajna forma bordo tima koji je u prethodnom kolu slavio na Grbavici, na tribine koševskog stadiona privukao je više od 7.000 gledalaca.

Tim Husrefa Musemića je bio u sjajnoj formi, obzirom da je nakon devet kola držao lidersku poziciju, bez ijednog poraza, pa je s pravom preuzeo ulogu favorita. Iako se očekivao uzbudljiv meč, sve vrijedno pomena dogodilo se već u prvih dvadesetak minuta. Sarajevo je do vodstva stiglo u 12. minuti, kada je u šesnaestercu gostiju oboren Samir Duro, što je sudija Dominković okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Upravo je Duro na sebe preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Slavlje navijača Sarajeva nije dugo trajalo, obzirom da samo pet minuta kasnije Velagić pogađa na asistenciju Juge i donosi poravnanje svom timu. Istom brzinom kojom je izgubilo vodstvo, Sarajevo ga je i vratilo. Igrao se 22. minut kada je Veldin Muharemović vješto izbjegao ofsajd zamku, a potom uposlio Almira Turkovića, kojem nije bilo teško da matira Hadžiđulbića i tako još jednom bude igrač odluke u derbi susretu, nakon što je sedam dana ranije postigao jedini pogodak u trijumfu Sarajeva na Grbavici.