2006/07 | Kup BiH | Četvrtfinale
22.11.2006.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 5.000

3:2

Voljom žrijeba odlučeno je da se drugu sezonu uzastopno u četvrtfinalu Kupa BiH sastanu sarajevski rivali. Još prije nego je odigrana prva utakmica u gradskim kuloarima kružile su priče o tome da je pobjednik unaprijed poznat. Susret na Grbavici, koji je završen bez golova, samo je dodatno podgrijao takve priče, što je uz kišovito vrijeme utjecalo na katastrofalnu posjetu, pa je ovaj derbi posmatralo oko 5.000 gledalaca.

Sarajevo je bolje otvorilo susret, ali nije iskoristilo svoje prve prilike što gosti sa Grbavice kažnjavaju, te preko Vladavića u 22. minuti dolaze do vodstva od 0:1. Bio je to veliki šok za navijače i igrače bordo tima, a Željezničar je ubrzo mogao doći i do povećanja vodstva, ali je Jugovićev udarac zaustavila stativa.
I kada je izgledalo da će se na odmor otići sa prednošću plavih, duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sarajevo stiže do izjednačenja. Almir Turković je uputio prizeman centaršut sa desne strane te na drugoj stativi pronašao usamljenog Vuleta Trivunovića koji pogađa praznu mrežu Radulovićevog gola za 1:1.

Bio je to upravo onaj rezultat koji se danima predviđao kao konačni, pa su fudbaleri oba tima na poluvrijeme ispraćeni sa zvižducima. Izgleda da su upravo ti zvižduci probudili inat u bordo momcima, koji su u nastavku zaigrali mnogo agresivnije, te pokazali da nisu slučajno na čelu Premijer lige, te da se s pravom smatraju najboljom ekipom u državi. Strateg Sarajeva, Musemić na poluvremenu je ostavio Seada Bučana u svlačionici, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Emir Obuća. Upravo je on u desetoj minuti nastavka donio veliku radost domaćim navijačima. Obuća je primio jednu loptu od Faruka Ihtijarevića na 30 metara od gola, okrenuo se, a potom šutirao i iznenadio golmana Željezničara. Samo pet minuta kasnije, Sarajevo stiže do novog pogotka. Samir Duro je izveo skraćeni korner sa lijeve strane, a najsnalažljiviji u petercu gostiju bio je Senad Repuh koji udarcem glavom matira Radulovića za 3:1 i novo veliko slavlje Hordi zla.

Do kraja susreta, Sarajevo je moglo uvećati svoju prednost, a najbolju priliku propustio je Duro, koji se našao oči u oči sa Radulovićem, ali je bio neprecizan. Sve što su fudbaleri Željezničara uspjeli uraditi u posljednjih pola sata, bio je utješni pogodak Semira Štilića na isteku posljednje minute sudijske nadoknade. Sarajevo je tako slavilo sa 3:2, te se sasvim zasluženo plasiralo u polufinale najmasovnijeg klupskog takmičenja u BiH.