2006/07 | Premijer liga BiH | 20. kolo
31.03.2007.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 3.000

3:1

Jesenji šampion je u 19. kolu doživio poraz na Tušnju od Slobode, pa u duelu sa zeničkim Čelikom nije imao pravo na kiks. Sarajevo se u prvih 45 minuta dosta mučilo da dođe do pogotka, ali je gol stigao u najboljem trenutku. Igrala se 44. minuta prvog poluvremena kada je Emir Obuća sa dvadesetak metara uputio prizeman i veoma precizan šut. Golman gostiju Pojskić je bio nemoćan i to je bilo 1:0.

Nakon vodećeg gola bordo tim je u nastavku igrao mnogo opuštenije i lakše je dolazio u prilike za postizanje pogotka, a u 62. minuti stigao je novi gol. Vladan Grujić je izveo korner i pronašao Zdravka Šarabu koji pogađa glavom sa desetak metara. Samo tri minute kasnije sve dileme oko pobjednika bile su riješene. Senad Repuh je poslao dugu loptu prema Edinu Šaranoviću koji izlazi sam pred Pojskića, zaobilazi ga i pogađa za 3:0. Sve što su Zeničani uradili u ovom susretu bio je utješni pogodak Zatagića, petnaest minuta prije kraja susreta.

Sarajevo je tako ubjedljivom i zasluženom pobjedom zadržalo šest bodova prednosti u odnosu na Zrinjski i Široki Brijeg, te nastavilo pohod na četvrtu šampionsku titulu.