2006/07 | Premijer liga BiH | 22. kolo
14.04.2007.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 2.500

2:0

Nakon nesretnog poraza u Banjaluci i neočekivanog remija sa Slavijom u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, Sarajevo se u utakmici sa Orašjem željelo vratiti na pobjednički kolosijek. Već od samog starta utakmice, fudbaleri bordo tima su krenuli ofanzivno prema golu gostiju, a takav pristup se isplatio u 16. minuti.

Neopreznost gostujuće odbrane iskoristio je Edin Šaranović koji krade jednu loptu, prebacuje golmana Oršolića, a potom pogađa za 1:0. Do odlaska na odmor, Sarajevo je stvorilo još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku, ista slika na terenu. Sarajevo je nastavilo sa napadima, ali mreža gostiju je mirovala sve do 80. minute kada Muamer Kurto, nakon duplog pasa sa Obućom, pogađa za konačnih 2:0.