28.04.2007.
Vrapčići | Bez gledalaca
Mostar

1:1

Derbi susret starih rivala i prvo gostovanja bordo tima u Vrapčićima nakon pune četiri godine, trebao je biti pravi spektakl. Sarajevo je u Mostar otputovalo sa željom da ostane neporaženo i tako zadrži lidersku poziciju na tabeli, dok je s druge strane tim Veleža imao priliku da eventualnim trijumfom, pet kola prije kraja izbije na treću poziciju na tabeli. Ipak, potpuni spektakl je izostao, jer su zbog nereda bile suspendovane tribine stadiona Vrapčići, pa je utakmica odigrana bez prisustva publike.

Ipak, na terenu nije manjkalo uzbuđenja, uprkos činjenici da se na golove čekalo sve do samog finiša. Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo domaćem timu koji je u prvih 15 minuta igre prijetio preko Serdarevića i Juge, ali rezultat se nije mijenjao. Sarajevo se probudilo tek u finišu prvog dijela igre, ali Šaranović i Kurto ne koriste svoje šanse, pa se na odmor otišlo bez golova.

Na poluvremenu, trener Sarajeva Musemić u igru šalje Almira Turkovića, a nešto kasnije i Seada Bučana, što se ispostavilo kao pun pogodak, obzirom da je bordo tim u drugom dijelu igre u potpunosti preuzeo inicijativu. Prvu priliku imao je u 52. minuti Faruk Ihtijarević koji udarcem iskosa lobuje istrčalog Hadžiđulbića, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative njegovog gola.

Najbolju priliku na meču, bordo tim je imao u 61. minuti, kada nakon prodora Bučana po desnoj strani i prizemnog centaršuta na peterac domaćih, usamljeni Turković promašuje prazan gol. Prijetilo je Sarajevo i preko Kurte, ali Hadžiđulbić je ponovo siguran. A onda domaći tim u 85. minuti dolazi do vodstva. Velagić je sjajno uposlio Serdarevića, a ovaj preciznim udarcem matira Fejzića koji je samo desetak minuta ranije zamijenio povrijeđenog Alaima za vodstvo svog tima od 1:0.

Sarajevo je do kraja bacilo sve karte u napad, a kada je izgledalo da će se meč završiti pobjedom domaćeg tima, u posljednjim sekundama sudijske nadoknade Marko Nikolić u svom šesnaestercu ruši Senada Repuha, pa sudija Arnautović pokazuje na bijelu tačku. Siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Brazilac Marciano koji tako svom timu donosi zlata vrijedan bod. Nekoliko trenutaka kasnije, dok se Marciano vraćao s loptom prema centru igrališta, namjerno s leđa ga ja zakačio Zaimović koji je zbog tog poteza isključen.