12.05.2007.
SRC Slavija | Posjeta: 6.000
Istočno Sarajevo

1:1

Bordo tim je u proljetnom dijelu sezone igrao dosta slabije na gostujućim terenima, što je iskoristila ekipa Slavije koja je četiri kola prije stigla na samo jedan bod zaostatka za Sarajevom. Fudbaleri iz Istočnog Sarajeva tako su imali priliku da u direktnom obračunu sa bordo timom preuzmu lidersku poziciju nakon 27 odigranih kola. Sarajevo je s druge strane u Lukavicu stiglo sa ciljem da osvoji barem jedan bod, te tako zadrži vodeću poziciju uoči samog finiša sezone.

Meč su bolje otvorili domaći fudbaleri koji već nakon sedam minuta igre stižu do vodstva. Vuksanović je izveo korner s desne strane, a najviši u skoku je Stanković koji pogađa za 1:0. Nakon početnog šoka budi se i Sarajevo, ali Senad Repuh, i Muamer Kurto ne uspijevaju pogoditi mrežu Slavije, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćeg tima. U nastavku, trener Husref Musemić baca sve karte u napad, te u igru šalje Emira Obuću i Edina Šaranovića, a upravo su oni bili akteri ključne akcije koja je vjerovatno i odlučila pitanje prvaka za sezonu 2006/07. Igrao se 87. minut susreta kada je Šaranović započeo akciju bordo tima, uputio loptu do Grujića, a ovaj je vraća unazad. Na povratnu loptu natrčava Emir Obuća i preciznim udarcem lijevom nogom pogađa nebranjeni dio mreže Dujkovićevog gola za veliko slavlje Hordi zla.

Gol Emira Obuće donio je Sarajevu remi koji je vrijedio mnogo više od jednog boda. Bio je to remi kojim je Sarajevo došlo na korak od osvajanja šampionske titule, što je sa dvije domaće pobjede u preostala tri kola i potvrdilo.