26.03.1989.
Koševo | Posjeta: 6.000

2:1

Dvadeset i drugo kolo Prve savezne lige donijelo je duel dva bivša šampiona Jugoslavije, Sarajeva i Dinama koji su ovaj meč dočekali u različitoj atmosferi. I dok su zagrebački modri još uvijek bili u utrci za šampionski naslov, tim sa Koševa je vodio grčevitu borbu za opstanak, te nije imao pravo na kiks na domaćem terenu.

Prvih sat vremena utakmice proteklo je uglavnom bez većih uzbuđenja, a onda je u 59. minuti Koševo eksplodiralo, kada kapiten domaćeg sastava Boban Božović pogađa za 1:0. Sve dileme oko pobjednika riješene su 18 minuta kasnije, kada Slaviša Vukičević matira Miralema Ibrahimovića za 2:0. Sve što su gosti uradili do kraja susreta, bio je utješni pogodak Radmila Mihajlovića u 90. minuti.