1995/96 | Kup Kantona Sarajevo | Polufinale
27.03.1996.
Koševo | Posjeta: 200

3:1

Bordo tim je uoči ove utakmice očekivano bio apsolutni favorit, te je svoju ulogu opravdao i bez većih problema se plasirao u finale kantonalnog Kupa, te tako stigao do posljednje stepenice uoči završnice Kupa BiH.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu i već u 13. minuti stiglo do vodstva. Almir Ušanović je izveo korner, a u šesnaestercu Vrbanjuše najbolje se snalazi Mirza Selimović koji pogađa za 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a sva neizvjesnost oko putnika u finale riješena je u prvih osam minuta drugog dijela igre.

Tako je najprije u 48. minuti Reuf Herco pogodio nakon jedne gužve u petercu gostiju za 2:0, da bi pet minuta kasnije Ušanović povisio na 3:0. Sve što su fudbaleri Alije Hadžiosmanovića uspjeli uraditi do kraja bio je utješni pogodak Omerovića sa bijele tačke u 78. minuti, nakon što je prethodno Mirsad Mujkić igrao rukom.