21.07.1998.
Veltwijckpark | Posjeta: 3.500
Ekeren

4:1

Plasmanom u finale play-offa 1998. godine, Sarajevo i Željezničar su stekli pravo nastupa u pretkolu Kupa UEFA za sezonu 1998/99. Bio je to povratak bordo tima na međunarodnu scenu i prvi nastup u Evropi nakon 1985. godine i duela sa finskim Kuusysijem u Kupu šampiona.

Fudbaleri Sarajeva su ušli nešto opreznije u susret, što je domaći tim znao kazniti, te već u prvih 45 minuta stići do velike prednosti. Golovima Van Ankerena, Morhayea i Kovacsa, Germinal je na odmor otišao sa ogromnom prednošću od 3:0. Sarajevo se u nastavku budi, a kao plod nešto hrabrije igre stigao je i pogodak velike Amara Ferhatovića, koji u 59. minuti udarcem sa distance pogađa mrežu golmana Monsa za 3:1. Konačan rezultat postavio je Morhaye, svojim drugim golom u posljednjoj minuti susreta.

Germinal je tako stigao do velike prednosti od 4:1 uoči revanša na Koševu koji je sedam dana kasnije završio bez golova.