2006/07 | Premijer liga BiH | 8. kolo
30.09.2006.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 4.000

2:1

Bordo tim je u osmom kolu Premijer lige BiH na svom terenu dočekalo ekipu Posušja. Lider na tabeli u ovom meču nije imao pravo na kiks, a utakmica nije mogla bolje početi. Igrao se deveti minut susreta kada je Sead Bučan uposlio Almira Turkovića čiji udarac kratko zaustavlja Schreng, a odbijenu loptu u mrežu posprema Senad Repuh za 1:0. Samo dvadeset minuta kasnije, prednost Sarajeva je udvostručena kada Samir Duro postiže pogodak iz slobodnog udarca sa preko 25 metara za konačan rezultat prvog poluvremena.

Izgledalo je u tom trenutku da će Sarajevo lagano privesti utakmicu kraju, ali je nakon samo šest minuta igre u nastavku bivši fudbaler bordo tima Mirza Mesic pogodio za 2:1 i tako vratio svoj tim u igru. Posušaci do kraja ipak nisu imali snage da se potpuno vrate u meč, te je Sarajevo tako upisalo novu pobjedu za ostanak na čelu tabele.