18.06.1955.
Avala | Posjeta: 10.000
Beograd

1:3

Bio je to posljednji susret sezone 1954/55., a meč se odigrao na beogradskom stadionu Avala. Domaći tim je bolje otvorio meč i golom Rudinskog u 24. minut stigao do vodstva od 1:0. Fudbalerima Sarajeva ipak nije trebalo dugo da se vrate meč, a samo dvije minute kasnije Franjo Lovrić eurogolom donosi izjednačenje našem timu, što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku igre Zvezda je krenula ofanzivno, dok se Miroslav Brozović odlučio na kontranapade. Iz dva takva Sarajevo je do kraja dva puta zatreslo mrežu domaćih, a to su učinili najprije Nerćes Novo u 60. minuti, a potom Našid Halimić u posljednjoj minuti meča.

Sarajevo je tako slavilo sa 3:1 i stiglo do prve gostujuće pobjede u međusobnim duelima sa Crvenom zvezdom.