Bosanska Gradiška

1:3

Sarajevo

Izvještaj

Bordo tim je na gostovanje u Bosansku Gradišku otputovao sa samo jednim ciljem, a to je da ostvari trijumf kako bi ostao u utrci za plasman u Evropu. Na taj način je i šef struke, Dragan Jović, postavio taktiku svog tima, a ofanzivna igra od samog starta isplatila se već u 20. minuti kada Matija Matko trese mrežu domaćih za 0:1. Iako je Sarajevo do odlaska na odmor stvorilo još nekoliko prilika, rezultat se nije mijenjao.

Nakon pauze, na terenu je bila druga priča. Kozara je preuzela inicijativu, a u 63. minuti je stiglo i izjednačenje, kada mrežu Adija Adilovića pogađa Bojan Letić. Mogla je Kozara, petnaest minuta kasnije i do potpunog preokreta, ali je udarac Pehilja zaustavila stativa. Umjesto preokreta, stigla je kazna. Igrao se 86. minut kada je Ivan Tatomirović pogodio glavom nakon kornera Ivana Sesara za 1:2. Sve dileme oko pobjednika riješene su u prvoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac za konačih 1:3 bio je Asmir Suljić.