2012/13 | Kup BiH | 1/16 finala
18.09.2012.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 1.500

1:0

Voljom žrijeba odlučeno je da prvi protivnik bordo tima u Kupu BiH za sezonu 2012/13. bude tim Gradine. Samo mjesec dana ranije, isti rivali su se sastali na Koševu u okviru Premijer lige BiH, a Sarajevo je slavilo rezultatom 3:1, te se s pravom očekivala još jedna pobjeda za potvrdu prolaska u osminu finala našeg najmasovnijeg takmičenja.

Sarajevo se ipak dugo mučilo da probije bedem gostiju, koji su se odlučili za nepopularni bunker, a trenutak odluke dogodio se u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Zoran Belošević je šutirao sa distance, golman gostiju nespretno reagovao, a odbijenu loptu u mrežu posprema Emir Hadžić za 1:0.

Nastavak susreta donio je još nekoliko prilika za fudbalere Sarajeva, ali se rezultat nije mijenjao, te je Sarajevo zasluženo ostvarilo plasman među 16 najboljih u Kupu BiH.