2013/14 | BHT Premijer liga BiH | 30. kolo
10.05.2014.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 2.500

3:2

Bio je to susret posljednjeg kola Premijer lige za sezonu 2013/14., a Sarajevo je željelo okončati prvenstvene nastupe pobjedom, te se okrenuti predstojećem revanšu finala Kupa BiH, protiv zeničkog Čelika.

Tim Dženana Uščuplića je odlično krenuo u utakmicu, te već u šestoj minuti stigao do vodstva. Ognjen Todorović je oboren u šesnaestercu gostiju, a siguran sa bijele tačke bio je Bojan Puzigaća za 1:0. Radost navijača Sarajeva nije dugo trajala, jer samo tri minute kasnije Marko Obradović pogađa za 1:1. Samo što je ekipa Sarajeva krenula sa centra viđen je novi pogodak. Bojan Puzigaća je sjajno izveo aut, a loptu prima Krste Velkoski koji se najprije sjajno oslobađa svog čuvara, a onda iz voleja matira gostujućeg golmana za 2:1. Pet minuta prije odlaska na odmor, gosti još jednom stižu do izjednačenja, a strijelac je ponovo Marko Obradović. Konačan rezultat ovog susreta postavio je Irfan Vusljanin u 58. minuti, kada koristi asistenciju Ognjena Todorovića i sa desetak metara topovskim udarcem pogađa mrežu Radnika za 3:2.