2015/16 | UEFA Liga prvaka | 2. pretkolo
14.07.2015.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 18.000

0:2

Nakon punih osam godina, ekipa Sarajeva se vratila u najelitnije evropsko takmičenje, a prvi protivnik našeg tima bio je šampion Poljske, Lech. Sarajevo je bolje otvorilo susret, a prvu priliku na meču propustio je Leon Benko u 8. minuti utakmice kada je sjajno utrčao na jednu dubinsku loptu Milana Stepanova, ali njegov udarac završava tik pored stative. Poljaci su uzvratili u 30. minuti, Kasper Hämäläinen je šutirao sa desetak metara, ali njegov udarac pogađa prečku Oštrakovićevog gola. Još jednu dobru priliku Sarajevo je propustilo u 32. minuti, kada udarac Krste Velkoskog sa sedam metara zaustavlja Jasmin Burić, a onda je pet minuta prije odlaska na odmor Lech došao do vodstva. Prethodno je teren na kratko zbog povrede morao napustiti Milan Stepanov, a prednost igrača više koriste gosti koji preko Hamalainena dolaze u vodstvo od 0:1.

Uvodne minute drugog poluvremena ponovo su donijele period bolje igre Sarajeva. Najprije je dva puta prijetio Haris Duljević udarcima iz daljine, da bi najbolju priliku propustio Benko, čiji udarac sa desetak metara zaustavlja Burić u 61. minuti. Već u narednom napadu stigla je kazna, kada nakon prekida Lech dolazi do novog pogotka, a ovog puta strijelac je bio Denis Thomalla, što je ujedno bio i konačan rezultat ovog susreta.