Sarajevo

1:2

MTK

Izvještaj

Sarajevo je skupa sa još pet klubova (Vojvodina, Partizan, OFK Beograd, Velež i Hajduk) predstavljalo Jugoslaviju u Srednjoevropskom kupu, a voljom žrijeba odlučeno je da protivnik našeg tima bude MTK iz Budimpešte. Prvi meč ova dva tima odigran je na Koševu, a uprkos kišovitom vremenu, na tribinama koševskog stadiona okupilo se oko 15.000 gledalaca.

Sarajevo je očito impresionirano protivnikom loše otvorilo susret, što gosti koriste te u 9. minuti, golom Sandora Bote stižu u vodstvo od 1:0. Nakon gola gostiju, Sarajevo se budi i počinje stvarati prilike, ali šutevi Šehovića, Petkovića i Mioča ne nalaze put do gola gostiju. A onda, u jeku najvećih napada Sarajeva, gosti stižu do novog gola. Igrao se 75. minut kada je Ferenc Sipos šutirao sa 25 metara, a odbijenu loptu u mrežu pospremio Molnár János za 2:0. Sedam minuta prije kraja, Sarajevo ipak stiže do utješnog pogotka. Zijad Arslanagić je izveo korner sa desne strane, a mrežu Mađara pogađa debitant u dresu Sarajeva, Ivica Petković.