1961/62 | Prva savezna liga | 20. kolo
22.04.1962.
Koševo | Posjeta: 15.000

2:0

Dvadeseto kolo Prve savezne lige donijelo je derbi bh. ligaša, Sarajeva i Veleža. Tim sa Koševa je u ovom meču tražio pobjedu kojom bi ostao u vrhu tabele, ali je oko 10 hiljada gledalaca bilo razočarano prvim poluvremenom. Gosti iz Mostara su imali blagu inicijativu, ali se na odmor otišlo bez većih prilika sa obje strane.

Drugi dio utakmice ponudio je mnogo više uzbuđenja, a Sarajevo je u rasponu od samo osam minuta riješilo sve dileme oko pobjednika. Najprije je u 58. minuti Radiljević u svom šesnaestercu oborio Blaževića, pa zagrebački sudija Mikulan pokazuje na bijelu tačku. Jedanaesterac je izveo Salih Šehović i snažnim udarcem matirao Ćurkovića za vodstvo Sarajeva od 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada Slišković nespretno reaguje na jedno ubacivanje Ivice Petkovića i pogađa vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Sarajevo je tako stiglo do vrijedne pobjede kojom je ostalo u utrci sa Dinamom za četvrtu poziciju na tabeli.