1948/49 | Druga savezna liga | 11. kolo
27.03.1949.
Skenderija | Posjeta: 5.000

4:1

Bio je to susret u sklopu 11. kola Druge savezne lige, a Sarajevo je meč dočekalo kao lider na tabeli i apsolutni favorit za pobjedu. Po veoma teškom terenu, domaći tim se bolje snašao i stigao do visokog trijumfa.

Prvi gol na susretu postignut je nakon slobodnog udarca kojeg je sa preko 50 metara izveo Miroslav Brozović. On je uputio dubinsku loptu u šesnaesterac gostiju gdje se najbolje snalazi Ratib Švraka koji pogađa za 1:0.

Nakon osam minuta igre u drugom dijelu rezultat je bio povećan. Švraka je oboren u kaznenom prostoru gostiju, a siguran sa bijele tačke bio je Konjevod za 2:0. Gosti su u 65. minuti smanjili na 2:1, da bi u 76. minuti Sarajevo vratilo dva gola prednosti.

Još jednom je Konjevod bio siguran realizator jedanaesterca koji je prethodno napravljen na Švraki. Konačan rezultat postavio je Arih, sedam minuta prije kraja, kada je iskoristio centaršut najboljeg pojedinca utakmice, Švrake i pogodio za 4:1.