Sarajevo

Sarajevo

2:0

Izvještaj

Posljednja prepreka za bordo tim uoči završnice Kupa BiH bio je tim Olimpika. Finalni meč je odigran na Koševu. Težak teren koševskog stadona onemogućio je fudbalere oba tima da prikažu kvalitetniju partiju, ali su navijači Sarajeva ipak otišli kući zadovoljni konačnim ishodom.
Prvo poluvrijeme susreta proteklo je bez većih uzbuđenja, a sve vrijedno pomena dogodilo se u nastavku meča.

Sarajevo je drugi dio utakmice otvorilo mnogo bolje, te je već u 50. minuti stiglo do vodstva. Nermin Gogalić je iskoristio uspavanost odbrane Olimpika i matirao Demirovića za vodstvo bordo tima. Nakon vodećeg gola uslijedili su napadi fudbalera u zelenim dresovima, dok je Sarajevo uglavnom prijetilo iz kontranapada.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 90. minuti kada Reuf Herco nakon solo prodora pogađa za konačnih 2:0.

Sarajevo je tako zasluženo stiglo do trijumfa u Kupu KS, a pobjednički pehar kapitenu Herci je uručio predsjednik Fudbalskog saveza Sarajevo, Husein Kamber. Ovom pobjedom, bordo tim je potvrdio status predstavnika Sarajevskog kantona u završnici Kupa BiH, tačnije u četvrtfinalu, gdje je sedam dana kasnije odmjerilo snage sa Radničkim iz Goražda.