2006/07 | Premijer liga BiH | 6. kolo
16.09.2006.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 2.000

3:1

Nakon dva uzastopna remija, sa Slobodom i Čelikom, Sarajevo je izgubilo lidersku poziciju, te je u susretu 6. kola protiv Borca, jedini mogući ishod bio pobjeda. Strateg bordo tima, Husref Musemić je na taj način i postavio taktiku za susret sa Banjalučanima, pa su već nakon prvih 45 minuta bile riješene sve dileme oko pobjednika.

Prvi pogodak na susretu viđen je već u 7. minuti. Emir Obuća je ubacio sa desne strane i u petercu gostiju pronašao Almira Turkovića koj iiz blizine matira Karanovića za 1:0. Sarajevo je i nakon vodstva nastavilo sa napadima, te u 21. minuti udvostručilo svoju prednost. Marinko Mačkić je uposlio Emira Obuću koji je najprije povukao loptu, a onda oštrim udarcem sa desetak metara zatresao mrežu gostiju. Konačan rezultat prvog poluvremena postavljen je u 34. minuti. Muhamed Džakmić je poslao dubinsku loptu iza leđa odbrane Borca, a najbolji igrač susreta Emir Obuća svojim drugim golom pogađa za 3:0. Sve što su gosti uradili u ovom susretu bio je utješni pogodak Benića u 70. minuti susreta.