21.04.2007.
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 17.000

2:1

Ekipa Husrefa Musemića dočekala je ovaj meč pod velikim pritiskom. Nakon nekoliko slabijih partija na proljeće bodovna prednost Sarajeva se istopila. Obzirom da se meč 24. kola između Širokog Brijega i Slavije završio nešto ranije, Sarajevo je početak derbija dočekalo bodovno poravnato sa timom iz Lukavice.

Zbog toga ništa osim pobjede nije dolazilo u obzir, ali je već u šestoj minuti uslijedio hladan tuš za navijače na sjevernoj, istočnoj i zapadnoj tribini stadiona Koševo. Albin Pelak je izveo slobodan udarac i pronašao Dialibu koji pogađa za 0:1. Desetak minuta je trajao šok fudbalera Sarajeva koji se brzo bude i već u 20. minuti vraćaju stvari na početak. Faruk Ihtijarević je izveo slobodan udarac s desne strane, a najviši u skoku je Almir Turković koji pogađa za 1:1. Uslijedio je veliki pritisak Sarajeva, ali se na odmor otišlo sa rezultatom iz 20. minute.

U drugih 45 minuta na terenu je postojao samo jedan tim, Sarajevo. Šanse pred golom Baotića ponovo su se redale kao na traci, ali šutevi Repuha, Grujića, Turkovića ne završavaju u mreži gostiju. A onda sedam minuta prije kraja Husref Musemić povlači ključni potez. Umjesto Obuće u igru ubacuje Muamera Kurtu koji samo tridesetak sekundi kasnije koristi asistenciju Veldina Muharemovića i u svom prvom kontaktu s loptom postiže pogodak za pobjedu bordo tima i veliko slavlje na tribinama.

Bordo tim je tako stigao do zlata vrijedne pobjede, kojom je šest kola uoči kraja zadržao tri boda prednosti u odnosu na FK Slavija Sarajevo.