2016/17 | BHT Premijer liga BiH | 31. kolo
20.05.2017. | 17:00
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 8.000

1:0

Pretposljednje kolo Premijer lige BiH donijelo je veliki sarajevski derbi. Bordo tim je u derbi ušao sa poljuljanim samopouzdanjem. Neuspjeh u finalu Kupa ostavio je velike posljedice na ekipu, ali su fudbaleri tima sa Koševa ipak smogli snage, te kada se to najmanje očekivalo, upisali trijumf u gradskom derbiju.

Bio je to susret koji je bio od velike važnosti za Željezničar, obzirom da su plavi sa Grbavice imali priliku da eventualnim osvajanjem jednog boda dođu na korak od osvajanja šampionske titule, ali je Sarajevo pružilo sjajnu partiju i zasluženo stiglo do trijumfa.

Trenutak odluke dogodio se u 21. minuti, kada je defanzivac gostiju Kerla rukom blokirao centaršut Kadušića, te je sudija Irfan Peljto opravdano pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je na sebe preuzeo Amer Bekić, koji preciznim udarcem pogađa za 1:0 i tako donosi pobjedu svom timu.

Sarajevo je do kraja susreta moglo i uvećati svoju prednost, a najbolju priliku propustio je Anel Hebibović u 29. minuti kada je nakon jednog kontra napada zaobišao golmana gostiju, a potom promašio gotovo nemoguće.