1966/67 | Prva savezna liga | 30. kolo
02.07.1967. | 17:00
Koševo | Posjeta: 30.000

5:2

Sarajevo je u posljednje kolo ušlo sa dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Dinamo, pa je za konačnu ovjeru titule bordo timu bio potreban barem jedan bod. Na Koševu je gostovao već otpisani Čelik, a uprkos kišovitom vremenu, na tribinama koševskog stadiona tog se dana skupilo preko 30.000 gledalaca koji su željeli pozdraviti novog šampiona.

Trener Miroslav Brozović je uoči meča imao dosta problema oko sastava, jer zbog povreda nisu mogli nastupiti standardni Fuad Muzurović i Stjepan Blažević, pa su njihovo mjesto u prvoj postavi zauzeli Vujanović i Makić.

Stotine balona, sirena, petardi dodatno su uljepšali dekor na tribinama, a fudbaleri Sarajeva su na teren istrčali sa cvijećem u rukama i u novim bordo dresovima. Sarajevo je dobro otvorilo susret. Igrao se sedmi minut kada je Boško Antić prošao po lijevoj strani i centrirao u šesnaesterac, gdje se najbolje snalazi Vahidin Musemić koji pogađa za 1:0 i veliko slavlje na tribinama. Rano vodstvo je opustilo fudbalere Sarajeva, što koriste gosti te golovima Čerimagića u 10. i 25. minuti preokreću rezultat u svoju korist. Koševo je u tom trenutku bilo u nevjerici, obzirom da na meču između Crvene zvezde i Dinama nije bilo golova. Zagrepčanima je u tom trenutku bio potreban samo jedan gol da sat vremena prije kraja prvenstva preuzmu liderksu poziciju.

Ipak, Sarajevo se brzo budi iz letargije i vraća se u igru već u 33. minuti. Antić je sjajnom dijagonalom pronašao Mirasda Fazlagića na drugoj strani, koji centaršutom pronalazi Musemića i to je 2:2. Samo četiri minute kasnije, Musemić postiže svoj novi pogodak. Prodanović je snažno šutirao, a odbijenu loptu u mrežu posprema Musemić za 3:2. Dvije minute prije odlaska na odmor novi pogodak u mreži Zeničana. Ponovo je golman Vranješ loše intervenisao nakon Prodanovićevog šuta, a ovog puta loptu u mrežu posprema njegov imenjak Antić za 4:2.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto smireniju igru, Sarajevo je nastojalo mirno privesti utakmicu kraju, a devet minuta prije kraja viđen je još jedan pogodak kada Prodanović jednu odbijenu loptu šalje u praznu mrežu za konačnih 5:2 i potvrdu osvajanja prve šampionske titule.