1968/69 | Prva savezna liga | 3. kolo
01.09.1968. | 18:30
Koševo | Posjeta: 10.000

4:0

Sarajevo je sjajno otvorilo sezonu, te nakon trijumfa nad Rijekom i remija u Mostaru u dobroj atmosferi dočekalo još jednog bh. prvoligaša, tim Čelika. Oko 10.000 gledalaca, od čega njih čak 3.000 iz Zenice, moglo je uživati u sjajnoj fudbalskoj predstavi fudbalera Sarajeva, koji su na krilima reprezentativca Musemića stigli do zaslužene pobjede.

Povratnik u Prvu ligu, tim Čelika, od samog starta utakmice se opredijelio za defanzivnu taktiku, ali bunker gostiju je izdržao samo do 15. minute kada Vahidin Musemić pogađa i dovodi Sarajevo u vodstvo od 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo petnaest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Musemiću da u potpunosti dotuče Zeničane.

Centarfor bordo tima je najprije u 47. minuti povisio na 2:0, da bi novim golom u 61. minuti kompletirao svoj het-trik i riješio sve dileme oko pobjednika. Tačku na i, stavio je kapiten Sarajeva Mirsad Fazlagić, devet minuta prije kraja utakmice, kada sjajno koristi jedan centaršut Fahrudina Prljače i postavlja konačnih 4:0.

Sarajevo se tako nakon tri odigrana kola bodovono poravnalo sa svojim gradskim rivalom Željezničarom na čelu tabele.