1968/69 | Prva savezna liga | 5. kolo
15.09.1968. | 19:30
Koševo | Posjeta: 10.000

3:2

Za navijače bordo tima, početak sezone 1968/69. bio je kao iz snova. Generacija koja je samo 14 mjeseci ranije na Koševo donijela prvu titulu, ponovo je blistala šampionskim sjajem. U prva četiri kola, tim Sarajeva je osvojio šest od maksimalnih osam bodova, te je imao priliku da eventualnim trijumfom nad Dinamom zasjedne na prvo mjesto.

Sam početak susreta donio je hladan tuš za oko 10.000 domaćih navijača. Gosti su preko Zambate već u 6. minuti stigli u vodstvo od 0:1, ali se Sarajevo uspijeva vratiti u igru, te preko Vahidina Musemića u 34. minuti stiže do izjednačenja. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a početak drugog poluvremena ponovo je pripao fudbalerima u plavim dresovima. Dinamo je svoju inicijativu još jednom iskoristio, te pogotkom Belina u 57. minuti stigao do novog vodstva.

Činilo se da je Sarajevo na koljenima, te da će niz od četiri utakmice bez poraza biti prekinut, ali je u posljednjih 25 minuta uslijedio potpuni preokret. Igrao se 65. minut kada je Ramljak u svom šesnaestercu srušio Musemića, što je niški sudija Gugulović opravdano okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Siguran sa bijele tačke bio je Boško Antić koji pogađa za 2:2. Samo šest minuta kasnije uslijedilo je novo slavlje na tribinama. Fahrudin Prljača je topovskim udarcem sa 25 metara matirao nemoćnog Dautbegovića i Sarajevu tako donio novu pobjedu kojom se bordo tim nakon pet odigranih kola našao na čelu tabele.