1970/71 | Prva savezna liga | 4. kolo
06.09.1970. | 16:00
Koševo | Posjeta: 9.000

3:2

Izabranici Miroslava Brozovića su u novu sezonu ušli na sjajan način. Iako je u prva tri kola bordo tim gostovao dva puta, uspio je da ostane neporažen, te sa četiri od maksimalnih šest bodova nalazio u samom vrhu tabele. Potvrda dobrih rezultata trebala je stići pobjedom nad timom iz Ljubljane u četvrtom kolu, a za nju se pobrinuo razigrani Vahidin Musemić, koji je nakon dva gola u prva tri kola, u ovom meču još jednom potvrdio da se nalazi u životnoj formi.

Sarajevo je krenulo silovito i već u petoj minuti stiglo do vodstva. Muzurović je poslao sjajnu dubinsku loptu iza leđa gostujuće odbrane, Musemić pravovremeno utrčao i silovitim udarcem pogodio suprotni ugao Škorićevog gola za 1:0. Radost Sarajlija ipak nije dugo trajala, jer već u narednom napadu Pejović koristi grešku Bajića i donosi poravnanje svom timu.

Do novog vodstva Sarajevo je stiglo u 15. minuti, a ovog puta sve zasluge pripadaju isključivo Musemiću. U sjajnoj solo-akciji se oslobodio nekoliko pratilaca, a potom iskosa, gotovo iz mrtvog ugla, matirao Škorića za 2:1. Dvadeset minuta kasnije, centarfor bordo tima je kompletirao het-trik, kada koristi centaršut Harambašića sa desne strane i snažnim udarcem glavom trese mrežu gostiju. Poluvrijeme prepuno golova začinio je Oblak u 41. minuti, kada nakon još jedne greške domaćih odbrambenih igrača, ovog puta Tešana, postiže pogodak za 3:2.

Za razliku od prvih 45 minuta, nastavak igre nije ponudio mnogo uzbuđenja, barem ne sa fudbalskog aspekta. Umjesto da se skoncentrišu na igru i pokušaju doći do novog izjednačenja, gosti iz Ljubljane su konstantnim grubim prekršajima pokušavali isprovocirati domaće napadače, a prve mete svih grubih startova bio je napadački dvojac bordo tima, Musemić - Mušović. Nakon jednog takvog starta Popadića na Musemiću, u 68. minuti, napadač domaćih je ustao sa zemlje i udario lijevog beka gostiju, za šta ga je titogradski sudija Radunović kaznio isključenjem iz igre. Ni sa igračem više, gosti u preostalih dvadesetak minuta igre nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Dugalićev gol, pa je meč završen rezultatom iz prvog poluvremena.