1989/90 | Prva savezna liga | 7. kolo
17.09.1989.
Koševo | Posjeta: 4.000

2:0

Nakon dva poraza na startu sezone, bordo tim je u narednim mečevima znatno popravio formu, pa su se navijači s pravom nadali novoj pobjedi iako je u goste stizala Rijeka. Tim sa Kantride bio je pravi hit prvenstva obzirom da su se nakon šest odigranih kola nalazilo na diobi vodeće pozicije sa zagrebačkim Dinamom.

Tim Džemaludina Mušovića je od prve minute krenuo ofanzivno sa ciljem da dođe do treće pobjede u sezoni, a na prvi pogodak se čekalo do 25. minute kada Franjo Vuleta koristi sjajan centaršut Miodraga Ćirkovića i pogađa za 1:0, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak utakmice donio je identičnu sliku. Sarajevo je napadalo stvaralo slike, a ponovo im je za pogodak bilo potrebno 25 minuta igre. U preslikanoj akciji kao kod prvog gola, Ćirković je centrirao, a Vuleta je najviši u skoku i to je konačnih 2:0.