Sarajevo

3:1

Izvještaj

Dvanaesto kolo sezone 1966/67. donijelo je derbi lidera na tabeli Sarajeva i aktuelnog šampiona Vojvodine. Novosadski tim je ujedno, skupa sa Radničkim, bio prvi pratilac bordo tima na tabeli, tako da se s pravom očekivao kvalitetan susret. Kišovito vrijeme i loš teren donekle su pokvarili atmosferu, ali je uprkos tome 10.000 gledalaca moglo uživati u lijepom fudbalu.

Sarajevo je od samog starta uspostavilo snažan tempo, te već u 11. minuti stiglo do vodstva. Fuad Muzurović je poslao dubinsku loptu koja je u visokom luku preskočila gostujuću odbranu, a na nju je iz pozadine utrčao Boško Prodanović, te preciznim udarcem matirao Pantelića za 1:0. Vodeći gol je opustio fudbalere Sarajeva, što gosti koriste te preko Dakića u 28. minuti stižu do izjednačenja.

Nakon pauze tim Miroslava Brozovića je ipak konsolidovao svoje redove, te u nastavku igre zasluženo stigao do trijumfa. Igrao se 64. minut kada je izveden jedan korner s desne strane, najviši u skoku je bio Mirsad Fazlagić koji šutira glavom, a sa samo tri metra udaljenosti, loptu u mrežu skreće Boško Antić za 2:1. Konačan rezultat postavljen je u 79. minuti, kada Vahidin Musemić koristi nespretnu reakciju Pantelića, nakon jednog šuta Fahrudina Prljače, te ubacuje loptu u praznu mrežu za potvrdu trijumfa.

Ovom pobjedom Sarajevo se dodatno učvrstilo na čelu tabele, te je prednost bordo tima u odnosu na prve pratioce, Radnički, Vojvodinu i Dinamo, sada iznosila punih 5 bodova.