1976/77 | Prva savezna liga | 29. kolo
22.05.1977.
Koševo | Posjeta: 7.000

1:0

Sarajevo je meč 29. kola protiv Rijeke dočekalo na pretposljednjem mjestu na tabeli sa dva boda više od posljednjeg Željezničara i bodom manje od kruševačkog Napretka koji je bio u sigurnoj zoni. Zbog takvog razvoja situacija pobjeda se nametala kao imperativ za naš tim.

Sarajevo je u skladu s tim napadalo od prve minute, dok su s druge strane gosti iz Rijeke stigli na Koševo sa jasnom namjerom da sačuvaju svoju mrežu. Nakon što je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu ostalo neiskorišteno, te kada se činilo da će se na odmor otići sa početnim rezultatom, na scenu je stupio najbolji igrač susreta Safet Sušić koji u 43. minuti pogađa za 1:0 i veliko slavlje na tribinama. Sarajevo je do kraja susreta znalački sačuvalo ostvarenu prednost, te tako stiglo do zlata vrijedna dva boda u grčevitoj borbi za opstanak.