02.09.1998.
Bilino polje | Posjeta: 20.000
Zenica

1:3

Utakmica nije mogla bolje početi za domaći tim, koji je nakon samo tri minute igre stigao do vodstva, a ponovo je, baš kao i deset dana ranije, u ulozi strijelca bio kapiten Čelika, Japaur. On je odlično ispratio dubinski pas Terzića, te matirao Dedića za 1:0. Rani pogodak je šokirao fudbalere Sarajeva, a narednih pola sata donijelo je dosta nervoze na terenu. Najprije je igrač bordo tima, Jasmin Memišević, dobio žuti karton zbog prigovora na jednu sudijsku odluku, a samo par trenutaka kasnije zbog istog razloga sudija Marko Mrkić je u svlačionicu poslao i pomoćnog trenera bordo tima, Husrefa Musemića. Tu nije bio kraj tenzijama, jer je u 30. minuti Memišević dobio i crveni karton, zbog udaranja Japaura. Sarajevo je tako ostalo sa samo desetoricom na terenu, ali ne zadugo, jer je par minuta kasnije iz igre isključen i defanzivac Čelika, Asmir Ikanović, koji je kao posljednji igrač odbrane prekršajem s leđa zaustavio Emira Granova.

Tek kada su oba tima ostala sa desetoricom na terenu, zaigralo je i Sarajevo, te u 37. minuti zasluženo stiglo do izjednačenja. Faruk Ihtijarević je sjajnim pasom u prostor izbacio Granova pred gol Hadžiđulbića, a ovaj preciznim udarcem trese mrežu Čelika za 1:1. Zeničani su u samom finišu stigli do novog gola, ponovo preko Japaura, ali je ovaj pogodak opravdano poništen jer ga je kapiten domaćih postigao u Maradoninom stilu, rukom, što je dobro vidio sudija Mrkić.

Uvodne minute drugog poluvremena potpuno su pripale Čeliku, koji je najbolje prilike imao preko Imamovića, a potom i Buljine čiji udarac zaustavlja prečka Dedićevog gola. I kada je Čelik sve jače pritiskao na gol Sarajeva, uslijedio je šok za njegove navijače. Jasmin Đidić je u 68. minuti uposlio Azrudina Valentića koji izlazi sam pred Hadžiđulbića i pogađa za 2:1.

Zeničani su u posljednjih deset minuta krenuli na sve ili ništa, dok se Sarajevo uglavnom orijentisalo na kontra napade, a iz jednog takvog, tri minute prije kraja, bordo tim je stigao do pobjede. Bio je to mat u tri poteza, najprije je Đidić oduzeo jednu loptu kod svog šesnaesterca, potom uputio dubinski pas prema Valentiću, a ovaj bez mnogo oklijevanja uposlio usamljenog Džemu Smječanina na drugoj strani. Napadač bordo tima je primio loptu, a potom majstorski lobovao Hadžiđulbića za erupciju oduševljenja na sjevernoj tribini i potvrdu pobjede Sarajeva.