2008/09 | Premijer liga BiH | 20. kolo
04.04.2009. | 16:00
Asim Ferhatović Hase | Posjeta: 2.000

2:1

Prvo poluvrijeme u duelu starih rivala nije ponudilo pretjerano kvalitetan fudbal. Igrači oba tima su teško dolazili u prilike, a jedine kakve takve opasnosti viđene su tek nakon prekida. Sarajevo je prvo zaprijetilo u 8. minuti preko Sedina Torlaka, koji je nakon centaršuta Faruka Ihtijarevića iz slobodnog udarca, glavom šutirao preko gola. Gosti su uzvratili u 27. minuti preko Saše Kajkuta, ali bez promjene rezultata. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu igre viđeno je u 33. minuti, kada nakon kornera Zorana Beloševića sa desne strane, Torlak ponovo šutira, ali još jednom lopta odlazi pored gola.

Za razliku od prvih 45 minuta, nastavak utakmice je donio mnogo bolju igru i što je još važnije, golove. Prvi su u vodstvo došli gosti iz Banjaluke. Igrala se 52. minuta, kada je nakon jednog povratnog pasa Nemanje Bilbije, napadač gostiju Stojan Vranješ uspio nadvisiti svoje čuvare i glavom sa pet metara matirati Muhameda Alaima za 0:1.

Primljeni pogodak je razdrmao fudbalere Sarajeva, koji su od tog trenutka apsolutno zagospodarili terenom, a inicijator svih akcija bordo tima bio je dvojac Škoro - Hadžić. Prvu priliku, Sarajevo je imalo u 56. minuti, preko Alena Škore, čiji udarac iskosa sa pet metara zaustavlja golman Starčević.

Četiri minute kasnije, stigao je izjednačujući pogodak. Damir Hadžić je uputio milimetarski precizan centaršut sa lijeve strane, a najviši u skoku je Škoro koji snažnim i preciznim udarcem glavom pogađa donji lijevi ugao Starčevićevog gola za 1:1. Moglo je Sarajevo već u 62. minuti stići i do preokreta, ali je Hadžićev udarac zaustavila stativa Borčevog gola.

Borac, koji je do vodećeg gola bio možda i opasniji protivnik na terenu, nakon te 52. minute nikako nije uspijevao da se vrati u igru. Sarajevo je sve jače napadalo i samo je bilo pitanje vremena kada će Starčević i drugi put kapitulirati, što se i desilo u 74. minuti. Škoro je sa nekih dvadeset metara sjajno prebacio loptu preko odbrane Borca i pronašao Hadžića na drugoj stativi, oduživši mu se tako za asistenciju kod prvog gola. Krilni napadač Sarajeva je prihvatio loptu, a potom je preciznim udarcem poslao u mrežu Borca za veliko slavlje domaćih navijača.