1963/64 | Prva savezna liga | 7. kolo
13.10.1963. | 15:00
Koševo | Posjeta: 7.000

2:1

Oko 7.000 naviijača nije moglo uživati u pretjeranom sadržaju u prvih pola sata meča. Sarajevo je kontrolisalo utakmicu, ali uglavnom su to bile akcije bezopasne po gol Kneževića. A onda u 31. minuti, fudbaleri u bijelim dresovima stižu do vodstva. Ferhatović je na vrhu šesnaesterca odlično prihvatio jednu dubinsku loptu sa polovine terena i krenuo u sebi svojstven dribling. Majstorski se oslobodio dvojice čuvara, a potom snažnim udarcem pogodio nebranjeni dio Kneževićevog gola za 1:0. Gostujući golman se pružio koliko je dug, ali je Hasetov šut bio izvanredno precizan.

Nakon vodećeg gola, Sarajevo je zaigralo znatno otvorenije, te je do odlaska na odmor stvorilo još nekoliko dobrih prilika. Tako je najprije u 37. minuti Salih Šehović iz izgledne pozicije snažno šutirao, ali lopta odlazi pored gola. Minutu kasnije, Sreten Šiljkut je pokušao lob udarcem sa dvadesetak metara iskoristiti činjenicu da je Knežević napusti gol-liniju, ali je njegov pokušaj ipak bio neprecizan. Do odlaska na odmor, Sarajevo je u 43. minuti zaprijetilo i preko Džemaludina Mušovića, koji je samo par trenutaka ranije ušao u igru umjesto Srboljuba Markuševića, ali je Knežević bio siguran.

Drugo poluvrijeme je donijelo gotovo preslikanu situaciju. Sarajevo je napadalo, Radnički se branio, prijetivši tek iz kontra napada, a upravo iz jednog takvog u 61. minuti gosti su šokirali domaće navijače, kada Dragan Holcer postiže pogodak za 1:1. Nade gostiju da mogu ostati neporaženi na Koševu ipak nisu trajale dugo, jer je već u 70. minuti bordo tim ponovo stigao do vodstva. Na jednu nabačenu loptu sa desne strane natrčao je Ferhatović, koji je iskoristio nesmotrenost gostujuće odbrane, te snažnim udarcem glavom po drugi put matirao Kneževića za veliko slavlje na tribinama.