1972/73 | Prva savezna liga | 17. kolo
17.12.1972. | 13:00
Koševo | Posjeta: 4.000

4:0

Ekipa Sarajeva je nakon osvajanja Ljetne lige šampiona, pod palicom Srboljuba Markuševića u jesen 1972. godine napokon igrala po ukusu svojih navijača, a u posljednjem meču prije odlaska na zimsku pauzu na Koševu je gostovao zenički Čelik. Bordo tim je imao priliku da pobjedom dođe do pete pozicije na tabeli, te tako prezimi u samom vrhu tabele.

Sarajevo je dobro otvorilo susret, a prvi pogodak viđen je nakon 32 minute igre. Fuad Muzurović se izborio za jednu loptu na sredini terena, a zatim uposlio Edhema Šljivu koji preciznim centaršutem pronalazi Vahidina Musemića. Centarfor Sarajeva je visoko skočio, te snažnim udarcem glavom zatresao mrežu Vujačića za 1:0. Samo devet minuta kasnije, Sarajevo je udvostručilo prednost. Denijal Pirić je probio po desnom krilu, a potom atraktivno petom uposlio Šljivu, a ovaj snažnim udarcem sa dvadesetak metara pogađa rašlje gostujućeg gola za 2:0. Bio je to ujedno i najljepši detalj meča.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a ista slika na terenu viđena je u nastavku igre. Sarajevo je diktiralo tempo, da bi se u posljednjih 15 minuta mreža Zeničana još dva puta tresla, a oba puta u ulozi strijelca bio je raspoloženi Vahidin Musemić. On se najprije u 77. minuti najbolje snašao u jednoj gužvi pred golom Čelika i pogodio za 3:0, da bi dvije minute prije kraja iskoristio lošu reakciju golmana Vujačića i postavio konačnih 4:0.