1979/80 | Kup Maršala Tita | Četvrtfinale
05.03.1980.
Koševo | Posjeta: 5.000

3:0

Nakon što je u prvom dijelu sezone uspješno eliminisao Rijeku i Radnički iz Kragujevca, tim sa Koševa je u okviru četvrtfinala na svom terenu dočekao tuzlansku Slobodu. Jesenji šampion Jugoslavije i aktuelni lider na tabeli Prve lige u ovom meču je preuzeo ulogu favorita na sebe, te je u potpunosti opravdao i zasluženo slavio sa ubjedljivih 3:0.

Uprkos teškom terenu, fudbaleri u bordo dresovima su od prve minuta uspostavili inicijativu na terenu, a bunker gostujućih fudbalera je odolijevao sve do posljednje minute prvog poluvremena kada Faruk Hadžibegić postiže pogodak za 1:0.

Kako je završilo prvo tako je počelo i drugo poluvrijeme, pogotkom Sarajeva. Samo što se krenulo sa centra, kapiten Safet Sušić je udvostručio prednost. Sve dileme oko putnika u polufinale razriješio je Predrag Pašić dvadeset minuta prije kraja utakmice. Bordo tim se tako po četvrti put u svojoj historiji plasirao u polufinale Kupa Maršala Tita.