09.06.1985.
Gradski stadion | Posjeta: 5.000
Novi Sad

1:2

Bila je to jedna od najvažnijih pobjeda bordo tima na putu do druge šampionske titule. Nakon 29 odigranih kola, Sarajevo je i dalje držalo čelnu poziciju sa jednim bodom prednosti u odnosu na Hajduk, a timu Boška Antića slijedila su dva vezana gostovanja, najprije u Novom Sadu, a potom u Mostaru. Obzirom da je Hajduk u tom kolu na svom terenu dočekao Rijeku, postojala je opravdana bojazan da bi Sarajevo četiri kola prije kraja moglo izgubiti lidersku poziciju.

Meč za Sarajevo nije dobro počeo. Vojvodina je u drugoj minuti došla u vodstvo, a strijelac je bio Ilić. Sarajevo se prije odlaska na odmor ipak uspijeva vratiti u igru. Igrao se 35. minut kada je Slaviša Vukičević uputio centaršut sa desne strane, a najviši u skoku bio je Dragan Jakovljević koji preciznim udarcem glavom pogađa za 1:1. Kako je vrijeme odmicalo, a rezultat se nije mijenjao, činilo se da će Sarajevo zaista prepustiti prvo mjesto Splićanima, a onda je u 82. minuti manja grupa navijača bordo tima došla na svoje. Predrag Pašić je najprije izborio, a potom izveo slobodan udarac sa lijeve strane i pronašao Vukičevića koji iz punog trka volej udarcem postiže pobjedonosni pogodak.

Upravo taj pogodak Vukičevića proglašen je za najljepši gol sezone, a Sarajevu je omogućio da četiri kola uoči kraja prvenstva zadrži jedan bod prednosti u odnosu na Hajduk.