Sarajevo

Sarajevo

3:3

Izvještaj

Posljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva, donijelo je duel Sarajeva i aktuelnog prvaka, ali i lidera na tabeli, beogradskog Partizana. Uoči utakmice sa crno-bijelima, koji su i prije ovog kola osigurali laskavu titulu jesenjeg prvaka, trener Ratomir Čabrić se našao u velikim problemima. Zbog povreda nije mogao računati na Asima Ferhatovića, Mladena Stipića i Crnogorca, dok je zbog kršenja klupske discipline, suspendovan Zijad Arslanagić. Izostanak Stipića i Crnogorca, bio je idealna prilika da dres sa brojem pet zaduži upravo Mirsad Fazlagić, koji je tog dana i zvanično debitovao za Sarajevo.

Dan prije susreta sa Partizanom, u glavnom gradu Bosne i Hercegovine je pao snijeg. Iako su iz kluba učinili sve da očiste teren, snijeg koji je pao u Sarajevu, uveliko je oštetio teren, ali je oko 15.000 navijača ipak moglo uživati u utakmici prepunoj pogodaka.

Već u prvom napadu na utakmici, gosti su stigli do vodstva. Vladimir Kovačević se odlično snašao u šesnestercu Sarajeva i pogodio za 0:1. Nije se dugo čekalo na odgovor Sarajeva, jer je u 8. minuti stiglo izjednačenje. Nakon jednog centaršuta sa desne strane, Jusufi se okliznuo i lopta dolazi do Ivice Petkovića. Napadač Sarajeva je sjajno reagovao, te snažnim i preciznim volej udarcem sa nekih sedam-osam metara savladao Šoškića za 1:1.

Pet minuta prije odlaska na odmor, Partizan je ponovo došao u vodstvo, a strijelac je još jednom bio Kovačević. Baš kao i kod prvog vodstva gostiju, odgovor Sarajeva je uslijedio veoma brzo. Mladen Azinović se našao na gotovo samoj korner liniji, odakle je snažno šutirao. Lopta je prošla Šoškića, a na nju je krenuo Sombolac. U prvi mah se činilo da će lijevi bek gostiju otkloniti opasnost od svog gola, ali se Sombolac tom prilikom spetljao, te je umjesto da izbije loptu u polje, zatresao vlastitu mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak utakmice donio je još teže uslove za igru, ali i još dva gola. Partizan je u 66. minuti i treći put na utakmici stigao do vodstva, a svoj het-trik kompletirao je najbolji pojedinac u gostujućim redovima, Kovačević. I kada se činilo da će aktuelni šampion upisati osmu pobjedu u sezoni, Sarajevo je pet minuta prije kraja stiglo do novog izjednačenja. U jednoj gužvi pred Šoškićevim golom najbolje se snašao Srboljub Markušević koji pogađa za konačan rezultat utakmice.