Sarajevo

Sarajevo

2:0

Izvještaj

Nakon remija i poraza u duelima sa grčkim Olympiakosom, Sarajevo je u trećem kolu Balkanskog kupa na svom terenu ugostilo rumunskog predstavnika, tim Steagul Rosua. Ukoliko je željelo ostati u utrci za plasman u finale Balkanskog kupa, Sarajevo u ovom meču nije imalo pravo na kiks.

Meč su ipak bolje otvorili gosti, koji su krenuli oštrije u ovu utakmicu i stvorili nekoliko šansi pred Bilićevim golom, ali je mreža tima sa Koševa ostala netaknuta. Nakon uvodnog pritiska Rumuna u prvih dvadesetak minuta utakmice, Sarajevo se oslabađa, te kako je vrijeme odmicalo preuzima kontrolu igre u svoje ruke, da bi tri minute prije odlaska stiglo i do vodstva. Srboljub Markušević je sa polovine igrališta poslao sjajnu dubinsku loptu za Asima Ferhatovića koji se uspijeva osloboditi svog čuvara, a onda gotovo iz mrtvog ugla matirati golmana gostiju za 1:0.

Nastavak utakmice donio je mnogo bolju igru Sarajeva, koje je propustilo sjajnu prilike preko Petkovića u 65. minuti, a potom i Arslanagića nekoliko minuta kasnije. Ipak, četiri minute prije kraja, stigla je potvrda pobjede. Zijad Arslanagić je lijepo prošao po lijevom krilu, a potom prizemnim centaršutem pronašao Ferhatovića koji pogađa donji lijevi ugao gola gostiju za konačnih 2:0 i potvrdu trijumfa.